Towarzyszy Ci nieprzyjemny ból, świąt i pieczenie w okolicy odbytu?

Wstydliwy problem nie pozwala Ci normalnie funkcjonować?

Masz problemy z wypróżnianiem się?

Czujesz dyskomfort związany z wizytą u specjalisty, ponieważ jest to dla Ciebie wstydliwy problem. Chcesz sięgnąć po sprawdzony produkt bez recepty? Mamy na to rozwiązanie! Sięgnij po czopki oraz maść Anusir!

Ale zacznijmy od początku. Skąd właściwie się biorą hemoroidy, bo to właśnie hemoroidom będzie poświęcony poniższy tekst.

Jakie są ich przyczyny oraz jak im przeciwdziałać?

Po czym  rozpoznać, że właśnie z nimi mamy do czynienia? 

Co to są hemoroidy?

Są to niewielkie „poduszeczki” wypełnione krwią, zlokalizowane w odbytnicy oraz odbycie, które każdy z nas posiada, ponieważ pełnią ważną funkcję. Ich rolą jest uszczelnianie odbytu, a co za tym idzie panowanie nad oddawaniem stolca. Problem zaczyna się wtedy, kiedy hemoroidy (zwane również guzkami krwawniczymi) ulegają powiększeniu, z czasem zostają wypchnięte na zewnątrz odbytu i działają nieprawidłowo.

Na czym polega prawidłowe działanie hemoroidów?

Hemoroidy powinny opróżniać się z krwi, dając uczucie parcia. Kiedy zbiera się w nich nadmierna ilość krwi, dochodzi do tworzenia się stanu zapalnego i zwiększenia objętości guzka krwawniczego. Dlatego często możemy wyczuć zgrubienie, które znajduje się w okolicy odbytu.

Skąd biorą się wspomniane stany zapalne? Czy każdemu mogą się przytrafić?

Niestety tak. W każdym wieku może dopaść Cię ta dolegliwość. Oczywiście występują sprzyjające temu okoliczności takie jak chociażby siedzący tryb życia. W zapobieganiu hemoroidom ważna jest również zdrowa dieta bogata w błonnik. Jedz dużo owoców, warzyw oraz produktów zbożowych takich jak kasza czy chleb razowy. Pamiętaj również o piciu odpowiedniej ilości płynów, ponieważ sprawia to, że Twój rytm wypróżnień jest prawidłowy. Dzięki temu możemy uniknąć zaparć, które w znacznej mierze przyczyniają się do stanów zapalnych hemoroidów.

Wiek też ma tu niejako znaczenie, gdyż wraz z nim nasza przemiana materii spowalnia. Również ciąża nie jest obojętna dla problemów związanych z hemoroidami. Podczas niej organizm przechodzi diametralną metamorfozę, – co wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Dodatkowo sam poród i duży wysiłek fizyczny z tym związany, wpływa na pojawiające się na zewnątrz hemoroidy.

Kiedy rozpocząć leczenie hemoroidów?

Kiedy odczuwasz pieczenie, swędzenie, podczas wizyty w toalecie odczuwasz ból, a do tego możesz zauważyć lekkie krwawienie z okolicy odbytu (najczęściej na papierze toaletowym) – to na pewno czas, żeby skonsultować się z lekarzem i rozpocząć leczenie!

Warto sięgnąć po sprawdzone oraz skuteczne produkty. Dobrym rozwiązaniem będzie Anusir! Dostępny w postaci czopków lub maści.

Jak działają czopki i maść Anusir?

Ich głównym składnikiem jest kwas hialuronowy, który:

  1. Chroni błonę śluzową
  2. Ogranicza rozwój zapalenia tkanek
  3. Odgrywa znaczną rolę w procesie gojenia ran
  4. Nadaje elastyczność, jednocześnie zmniejszają podatność na urazy mechaniczne.

Już od pierwszego użycia poczujesz ulgę!

Nie czekaj, aż objawy się nasilą! Sięgnij po dostępny oraz skuteczny produkt i nie pozwól, aby stan zapalny hemoroidów dalej postępował!  Może to grozić dalszymi powikłaniami, a w konsekwencji zakończyć się zabiegiem chirurgicznym. Nie bagatelizuj problemu! Dlatego już przy pierwszych objawach sięgnij po Anusir!